Počet položek: 0 0,- Kč

JAK PŘÍCHUTĚ SPRÁVNĚ POUŽÍT

Příchutě jsou určeny k použití v množství 15 gramů na jeden kilogram potraviny. Pět kapek z kapátka (součást lahvičky) představuje 0,1 g příchutě, tedy množství k ochucení 100 gramové porce jídla.

 

Před tím, než příchutě použijete na dochucení jídla, doporučujeme vyzkoušet pár malých experimentů.

Zkuste přidat 5 kapek příchutě do 100 ml rostlinného oleje a ochutnejte. Pokud je výsledná chuť příliš silná, zmenšete dávkování. Pokud málo výrazná, přidejte příchutě víc. Krom toho mějte prosím na paměti, že proces vaření, skladování v chladu nebo mražení, stejně jako obsah tuku, cukru a bílkovin v dochucovaných potravinách může snížit intenzitu výsledné chuti. V takových případech může být zapotřebí zvýšit dávkování příchutě o trochu více, než by bylo standardně zapotřebí.

Tuky, cukry a bílkoviny na sebe příchutě velmi dobře navazují a způsobují, že jsou pro chuťové pohárky méně dostupné. Obecně tedy můžeme říct, že čím kaloricky “bohatší” jídlo dochucujete, tím méně příchuti v něm bude váš jazyk schopen vnímat. Tučná jídla a potraviny s vysokým obsahem proteinů proto budou potřebovat větší dávku příchutě k dosažení správného výsledku. Použití příchutě, způsob zpracování potravin a osobní požadavky na výsledek jsou kombinací kulinářského umu a osobních preferencí, které jednoduše vyžadují trochu experimentování k tomu, abyste dosáhli právě takového výsledku, jaký požadujete.

Mohu míchat jednotlivé příchutě dohromady?

Samozřejmě! Míchání příchutí doporučujeme :) Mějte však na paměti, že je třeba jednotlivé příchutě dávkovat moudře, abyste zabránili nevyváženému výsledku.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace